Obowiązkiem nas dorosłych, zarówno rodziców jak i nauczycieli jest edukacja ekologiczna dzieci, by ich pozytywne nastawienie do przyrody stało się działaniem celowym.

Zajęcia z cyklu" Stop Smog" miały na celu przybliżenie dzieciom zagrożeń płynących z nadmiernego używania dobrodziejstw współczesnej cywilizacji.
Dzieci dowiedziały się jak segregować śmieci, poznały bajkę "O Księciu i złym Smogu", tym samym dowiadując się co to jest Smog i jak należy zapobiegać jego powstawaniu.
Wykonały prace plastyczne związane z omawianą tematyką, które znalazły się na grupowej wystawce.
Zagadnienia ekologiczne przybliżane są dzieciom przy każdej okazji.
Mamy nadzieję, że nasi mali milusińscy będą w przyszłości przyjaciółmi przyrody świadomie i celowo dbającymi o ocalenie naszej planety Ziemi.

Magdalena Masłoń

Jabluszka praca