Dzieci z grupy „Krasnoludki” realizują Innowację Pedagogiczną „SPORTWINNING” w ramach Europejskiego Projektu eTwinning. Partnerzy: Polska, Słowacja, Grecja, Rumunia, Turcja.

Październikowe działania:

- konkurs na logo - głosowanie partnerów - wygrało logo z Turcji. TABLICA

- Code Week 2023 – działanie zarejestrowanie na stronie https://codeweek.eu/ - wydarzenie oznaczone na mapie - nasze przedszkole jest jedyną zarejestrowaną placówką w Myszkowie. Krasnoludki dwukrotnie wyznaczały drogę sportowca od startu do mety zgodnie z utworzonym kodem. Otrzymaliśmy certyfikaty Code Week w Krasnoludkach

- Ścieżka sensoryczna (samodzielnie wykonana). Wspólne wybieranie materiałów przyrodniczych oraz innych materiałów do utworzenia ścieżki. WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI – dostarczenie różnorodnych materiałów. Dziękuję :-)

Na jednym zajęciu starszaki sumiennie oraz we wzorowej współpracy wypełniały kolorowe, kartonowe pojemniki różnorodnym materiałem. Określaliśmy ich fakturę, kolor, wielkość, grubość, twardość… usłyszały też ich angielskie nazwy.

Na kolejnych zajęciach powstała ścieżka sensoryczna  – tektura falista, piasek, żołędzie, piórka, słomki, wełna, korki, guziki, wata, skorupki orzechów, nakrętki, trociny, liście, waciki, kamienie, kasztany, szyszki i filia bąbelkowa. Krasnoludki bosymi nóżkami dzielnie i bezpiecznie pokonywały przygotowany dla nich tor, odpowiednio balansowały ciałem. Uczyły się, jakie doznania dotykowe są dla nich przyjemne, a co wywołuje dyskomfort. Dzięki temu zdobyły wiedzę o sobie, swoich preferencjach czuciowych, ćwicząc jednocześnie sprawność motoryczną.

Ścieżka sensoryczna nie tylko daje dużo frajdy dzieciom ale wspiera ich rozwój – rozwija motorykę dużą, kształtuje zmysł równowagi i koordynację ruchowa. Film , FILM eTwinning

- tworzenie gier online TABLICA

- oglądanie prezentacji wykonanych przez partnerów - bezpieczeństwo w sieci

W październiku otrzymaliśmy tabliczkę KLASA PATRONACKA ETWINNINGwpis na stronie

koordynatorka eTwinning

Elżbieta Sobolewska

Oglądanie prezentacji utworzonych przez partnerów  z Polski, Grecji, Słowacji, Turcji i Rumunii
Oglądanie prezentacji utworzonych przez partnerów z Polski, Grecji, Słowacji, Turcji i Rumunii
ścieżka sensoryczna - Krasnoludki
ścieżka sensoryczna - Krasnoludki
Code Week 2023
Code Week 2023
Code Week 2023
Code Week 2023
Code Week 2023
Code Week 2023