Dla dzieci z grupy Żabki ten rok jest ostatnim rokiem w przedszkolu. Od września zasiądą w szkolnych ławkach i będą uczniami klasy I. Przed nimi nowe wyzwanie, które będą musieli podjąć – nauka w szkole.

Aby oswoić lęki i niepewność przed spotkaniem z nową rzeczywistością, w dniu 19.05.2022 Żabki udały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Henryka Sienkiewicza.

Przed drzwiami szkoły czekała na nas delegacja klasy III „D” .

Panie wraz ze swoją klasą bardzo miło nas przyjęły. Żabki po raz pierwszy zasiadły w szkolnych ławkach i uczestniczyły w lekcji. Miały okazję poznać postać kolejnego sławnego Polaka - Henryka Sienkiewicza, patrona szkoły. Dowiedziały się wielu ciekawostek, na temat jego życia, twórczości oraz książki „W pustyni i w puszczy”, której bohaterami byli dobrze znani wszystkim Staś i Nel oraz słoń King. Uczniowie pod kierunkiem Pani Ani przygotowali prezentację dotyczącą życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz informacje dotyczące życia słoni. W toku lekcji przedszkolaki mogły zaprezentować swoje umiejętności w czytaniu oraz z pomocą starszych kolegów rozwiązać zadanie dotyczące Praw zwierząt.

Po skończonej lekcji przedszkolaki zwiedziły budynek szkoły. Odwiedziliśmy szkolną stołówkę oraz bibliotekę .

Do przedszkola Żabki wróciły pełne emocji związanych z wizytą w szkole ale i z przekonaniem, że chętnie do niej wrócą po wakacjach.

Dziękujemy Pani Ani Wiktor za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawej lekcji dla naszych przedszkolaków. Do zobaczenia we wrześniu.

Alina Okularczyk, Katarzyna Janikowska