W tym roku szkolnym Żabki współpracują z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Myszkowie.

Pani Ewelina Pietrakowska raz w miesiącu odwiedza naszą grupę, czyta ciekawe bajki, opowiadania. Wspólnie bawimy się i wykonujemy różne prace plastyczne.

Tym razem, z okazji Dnia Bibliotekarza, postanowiliśmy zrobić Pani Ewelinie niespodziankę i odwiedzić Ją w bibliotece. Pani Ewelina przyjęła nas bardzo serdecznie. Pokazała jak wygląda czytelnia, wypożyczalnia książek dla dorosłych i oczywiście dla dzieci. Żabki zapoznały się z kartą czytelnika i kartą książki. Było wspólne czytanie, oglądanie ciekawych, bogato ilustrowanych książeczek, rozwiązywanie zagadek. Wesoło bawiliśmy się podczas rzucania woreczkami do celu. Na żywo zobaczyliśmy nasze prace zdobiące galerię biblioteki.

Na zakończenie spotkania złożyliśmy Pani Ewelinie życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza a dzieci obiecały, że będą stałymi czytelnikami biblioteki. Okazało się również, że niektóre Żabki już dotrzymały słowa i systematycznie wypożyczają książeczki. Mamy nadzieję ,że pozostali pójdą w ich ślady.

Dziękujemy Pani Ewelinie za miłe spotkanie i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

Alina Okularczyk, Katarzyna Janikowska