Dzieci z grupy ”Krasnoludki”  w miesiącu marcu realizowały kolejne zadanie z projektu  "Klub zdrowego przedszkolaka" - Żywienie na wagę złota- aktywność fizyczna.

Dzięki udziale w projekcie, dzieci miały okazję dowiedzieć się, że aby być zdrowym nie wystarczy tylko dbać o zdrową dietę. Dowiedziały się też jak  ważna i istotna jest aktywność fizyczna każdego dnia. Zostały omówione rodzaje aktywności fizycznej, zasady "Fair Play", a także przedstawione i omówione różne rodzaje dyscyplin sportowych, co bardzo zaciekawiło dzieci. Opowiadały jakie dyscypliny sportowe im się najbardziej podobają. Po omówieniu aktywności fizycznych dzieci przeszły do działania. Wykonywały wiele ćwiczeń, brały udział w zawodach organizowanych przez nauczyciela i pomimo zmęczenia były ogromnie zadowolone. Choć był to bardzo intensywny dzień to przyniósł mnóstwo radości i dobrej zabawy.

koordynator M. Jonczyk