13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć Ratownika Medycznego - pana Krzysztofa. Ratownik zaczął od pokazania dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił, na czym polega jego praca. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

W trakcie prowadzonych zajęć obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy. Misie odgrywały scenki z pierwszej pomocy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się “małymi ratownikami”. Na zakończenie dzieci podziękowały tacie Jasia za wizytę i podarowane książeczki.

Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi – za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom wykonywanego zawodu Ratownika.

Ewelina Chmielińska, Joanna Topolska

Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym
Misie z Ratownikiem Medycznym