"NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ PRZESTAJE BYĆ NARODEM-STAJE SIĘ JEDYNIE ZBIOREM LUDZI, CZASOWO ZAJMUJĄCYCH DANE TERYTORIUM" - Józef Piłsudski

W bieżącym roku szkolnym dzieci we wszystkich grupach wiekowych realizować będą Projekt Edukacyjny "Bajki, baśnie i legendy ,to historii skarbiec wielki".

Celem projektu jest:

- Kształtowanie postaw patriotycznych,

- Poznanie historii Polski na podstawie wybranych baśni i legend,

- Zapoznanie z wybranymi symbolami narodowymi

- Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,

- Poznanie ciekawostek na temat życia i osiągnięć znanych Polaków np. Fryderyk Chopin, Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik,

- Budzenie świadomości narodowej

- Nauka prostych układów tanecznych do tańców ludowych i narodowych np Trojak, Krakowiak, Polonez itd

- Rozwijanie aktywności twórczej poprzez swobodną ekspresję ruchową, werbalną i plastyczną,

- Przygotowanie dzieci do świętowania różnych uroczystości państwowych np.: Święto Niepodległości, Świętowania flagi, Świętowania 3 Maja.

Realizacja projektu ma charakter zadaniowy i odbywać się będzie według ustalonego harmonogramu. Pierwsze zadanie do realizacji we wszystkich grupach wiekowych to uświadomienie dzieciom, że KAŻDY PRZEDSZKOLAK, TO MAŁY POLAK.

Jak się to odbywało w poszczególnych grupach możecie Państwo obejrzeć na zamieszczonych filmach i zdjęciach.

O realizacji następnego zadania z projektu poinformujemy Rodziców w przyszłym miesiącu.       Magdalena Masłoń, Ewelina Chmielińska

Kotki

Kotki